U18 juniores: trešā vieta grupā, trešdien plkst.21:30 astotdaļfinālā ar Vāciju (trenera komentārs)

03.07.2023

Latvijas U18 sieviešu izlase (2005/2006. dzimšanas gads), pirmdien, 3. jūlijā, Turcijas pilsētā Konjā Eiropas U18 čempionāta A divīzijas C grupas turnīra pēdējā spēlē zaudēja Serbijas juniorēm –  54:90 (12:20, 31:39, 43:64). Grupas turnīrā trešā vieta un astotdaļfinālā trešdien, 5. jūlijā, jāspēlē ar Vācijas vienību. Spēļu tiešraidēm var sekot https://www.fiba.basketball/europe/u18women/2023

Latvijas juniores atguvās pēc pirmā nokdauna (3:11), otrās ceturtdaļas sākumā uz brīdi pat izraujoties vadībā (23:22). Tomēr līdz lielajam pārtraukumam Serbijas vienība atjaunoja 8 punktu pārsvaru, bet otrajā puslaikā dominēja, daudz labāk izmantojot savas iespējas uzbrukumā.

Visā spēlē minimāls zaudējums cīņā pie groziem (40-45), toties daudz vairāk kļūdu (23-10) un krietni sliktāka metienu precizitāte (2p. 17/51 – 23/42, 3p. 4/17 – 8/20, 1p. 8/12 – 20/32).

Madara Šmite guva 18 punktus.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis:

“Spānijas un Serbijas komandas pierādīja savu spēku un izgaismoja mūsu problēmas. Uzvara pār Izraēlas vienību nodrošināja mazliet labāku pozīciju tabulā un izslēgšanas turnīra “zarā”, tomēr nesagādāja lielu gandarījumu. Precīzie metieni spēles pirmajā puslaikā deva pārsvaru un pārliecību, taču turpinājumā atkal izpaudās mūsu lielākā problēma – nespēja dabūt bumbu grozā no labām pozīcijām.

Komandas potenciāls joprojām snauž. Varbūt psiholoģiski tomēr neesam tikuši galā ar Evelīnas Otto iziešanu no ierindas pēdējā pārbaudes spēlē, varbūt vēl kāds iemesls, bet vairākas spēlētājas pagaidām darbojas sliktāk, nekā spēj. Runājam, rādām video. Izspēles sistēma ir tāda, ka pat pēc neveiksmīgā sākuma ir iespēja pavērst sižetu uz pozitīvo pusi.

Nākamā pretiniece Vācijas komanda ir disciplinēta un paredzama. Vācietes labi cīnās par bumbām, kas mums sola zināmas problēmas. Būs jāsargā groza apakša, lai pretiniecēm nedotu otrās iespējas metieniem. Plus jābūt gataviem spēlēt pret zonas aizsardzību. Neliels bonuss ir tas, ka spēle būs vēlu vakarā – ir laiks sagatavoties.”

Eiropas sieviešu U18 čempionāts: C grupa