U18 juniores: Eiropas čempionātā finišs 8. vietā; Rozītis: “Vieta nosargāta, īsta gandarījuma nav”

09.07.2023

Latvijas U18 sieviešu izlase (2005/2006. dzimšanas gads), svētdien, 9. jūlijā, Turcijas pilsētā Konjā Eiropas U18 čempionāta A divīzijas pēdējā spēlē zaudēja Polijas juniorēm –  56:79 (9:22, 17:43. 40:64), finišējot 8. vietā. Finālspēlē Slovēnija – Francija 63:61. Bronza – Spānijas juniorēm.

Cienīgam čempionāta noslēguma akordam Latvijas komandas līderēm pietrūka iepriekš iztērētās enerģijas, bet visai komandai – kolektīvas pārliecības un individuālās meistarības uzbrukumā. Daudzi neprecīzie metieni mazināja apņēmību aizsardzībā, un cīņas iznākums bija skaidrs jau otrās ceturtdaļas vidū (9:34).

Metienu precizitāte: divpunktnieki 18/43 – 20/42, trīspunktnieki 1/18 – 8/18.

Latvijas komandai Krista Lukašēvica guva 10 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Madara Šmite 8+8 atl.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis:

“Labi, ka esam nosargājuši vietu A divīzijā. Tomēr visos svarīgākajos statistikas rādītājos esam pēdējās vietās starp čempionāta dalībniecēm, tāpēc prieka un gandarījuma nav.

Izdevās uzvarēt divās pašās svarīgākajās spēlēs un sasniegt augstāku pozīciju noslēguma tabulā, nekā mūsu komandas spēja pērn. Taču pašas meitenes atzīst, ka pēc uzvaras astotdaļfinālā nav tikušas vaļā no sajūtas, ka mērķis jau sasniegts. Tāpēc pēdējos mačos bieži bija neorganizētība gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Kopumā labs čempionāts Madarai Šmitei, kura nospēlēja stabili, gan gūstot punktus, gan citos spēles elementos. Viņas punkti komandu turēja virs ūdens vairākos pirmajos puslaikos, kad katrs grozs nāca ar lielām grūtībām. Žēl, ka Evelīnas Otto savainojuma dēļ izjuka viņu duets, kas labi darbojās pārbaudes spēlēs.

Diemžēl citas spēlētājas pārāk reti nospēlēja savu spēju augstākajā līmenī. Šajā vecumā nepietiek ar prasmi perfekti pildīt savu funkciju komandas spēles mehānismā, jāmācās un jāprot spēlēt basketbolu visās tā izpausmēs. Jātiek skaidrībā par iemesliem.”

Eiropas sieviešu U18 čempionāts

Astotdaļfinālā: Portugāle – Polija 63:81, Serbija – Somija 70:64, Beļģija – Turcija 59:62, Spānija – Čehija 83:57, Ungārija – Itālija 59:53, Slovēnija – Izraēla 84:63, Francija – Lietuva 76:36, Vācija – Latvija 59:72

6. jūlijā ceturtdaļfinālā: Polija – Serbija 65:75, Ungārija – Slovēnija 60:76, Turcija – Spānija 64:78, Francija – Latvija 81:36. Par 9./16. vietu: Portugāle – Somija 77:89, Itālija – Izraēla 62:65, Beļģija – Čehija 66:43,  Lietuva – Vācija 72:73

8. jūlijā. Pusfinālā: Serbija – Slovēnija 65:89, Spānija – Francija 49:82. Par 5./8. vietu: Polija – Ungārija 40:74, Turcija – Latvija 65:51. Par 9./12. vietu: Somija –  Izraēla 81:76, Beļģija – Vācija 61:57. Par 13./16. vietu: Portugāle – Itālija 44:45, Čehija – Lietuva 56:51.

9. jūlijāPar 1. vietu: Slovēnija – Francija 63:61. Par 3. vietu: Serbija – Spānija 52:80. Par 5. vietu: Ungārija – Turcija 57:44. Par 7. vietu: Polija – Latvija 79:56.Par 9. vietu: Somija – Beļģija 54:80. Par 11. vietu: Izraēla – Vācija 63:79. Par 13. vietu: Itālija – Čehija 68:63. Par 15. vietu: Portugāle – Lietuva 54:43