U18 juniores: raksturu cīņā uzvara pār Vāciju, ceturtdien 21:30 ceturtdaļfinālā ar Franciju (trenera komentārs)

05.07.2023

Latvijas U18 sieviešu izlase (2005/2006. dzimšanas gads), trešdien, 5. jūlijā, Turcijas pilsētā Konjā Eiropas U18 čempionāta A divīzijas astotdaļfinālā spraigā cīņā pārspēja Vācijas juniores –  72:59 (11:21, 31:31, 44:48), iekļūstot ceturtdaļfinālā. Ceturtdien, 6. jūlijā, plkst.21:30 spēle ar Francijas  Spēļu tiešraidēm var sekot šeit

Vācijas komandas spēlētāju augumu un fiziskā spēka pārsvars kopā ar agresīvo aizsardzību spēles sākumā latvietēm sagādāja lielas problēmas tikt pie punktiem. Pretinieces regulāri uzvarēja cīņā pie groziem, metienu viduvējo kvalitāti kompensējot ar kvantitāti, un arī tiekot pie soda metieniem. Otrās ceturtdaļas sākumā iezīmējās pagalam nepatīkams scenārijs – 11:22 (atlēkušās bumbas 9-15).

Bet – spēlei ritot, vācu līderu sākotnējā enerģija mazinājās, savukārt Latvijas komanda ar cīņassparu un taktisko plānu sāka kompensēt trūkstošos auguma centimetrus (atlēkušās bumbas puslaikā 23-26). Sakārtotā aizsardzība palīdzēja atraisīties uzbrukumā un 17. minūtē Latvijas komanda uz brīdi pārņēma vadību (26:24). Puslaika rezultāts solīja intrigu – 31:31.

Otrā puslaika sākumā Latvijas komandai ar Sanijas Brikmanes astoņu punktu sēriju izdevās izrāviens līdz 42:35 (24. minūtē), kas drīz apsīka (42:46 – 30. minūtē). Līdz pēdējās ceturtdaļas vidum nācās mīt pretiniecēm uz papēžiem, līdz trauslo līdzsvaru par labu Latvijai izjauca Madara Ķilpe un Estere Petrus. Pēc 52:54 latvietes panāca 63:54, galotnē aukstasinīgi atvairot vāciešu haotiskos mēģinājumus  atspēlēties.

Visā spēlē latvietes gandrīz panāca līdzsvaru cīņā pie groziem (44-48) un mazliet biežāk kļūdījās (17-14), toties precīzāk meta gan no divpunktu (17/38 – 13/42), gan trīspunktu (9/25 – 6/26) distances. Soda metieni 11/16 – 15/29.

Latvijas komandai Madara Šmite guva 20 punktus, izcīnīja 10 bumbas un izdarīja 4 rezultatīvas piespēles, Estere Petrus guva 19 punktus, Sanija Brikmane 11.

Latvijas U18 izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis:

“Veiksme, karma, vai kas cits, bet Vācijas komanda bija visizdevīgākās pretinieces pret aizsardzību, ko gatavojām. Tas bija riskants variants, pārbaudes spēlēs gan igaunietes, gan Francijas komanda mūs sodīja, tomēr, redzot, ka vācietes trīspunktniekus līdz šim meta ar 18% precizitāti, izšķīrāmies riskēt un tas attaisnojās. Vācietēm patīk spēlēt organizēti, pēc plāna, un, kad tas nestrādāja, viņas nespēja pielāgoties.

Kad spēles sākums neizdevās, bija svarīgi neatkāpties no spēles plāna un tikt vaļā no bailēm uzbrukumā. Izdevās “iekosties” un atspēlēties. Otrajā puslaikā vispirms nospridzināja Sanija (Brikmane), tad – Estere (Petrus). Visas meitenes iedeva savu artavu un nopelnīja pozitīvās emocijas. Neslēpšu, ka pēc pārbaudes spēļu rezultātiem, turklāt uz čempionātu braucot bez divām līderēm bija bažas, tāpēc kopā nopelnītais prieks ir vēl lielāks.

Tagad Francijas izlases treneriem būs jāpārtaisa gatavošanās plāns, jo viņi jau bija sākuši gatavoties cīņai ar Vāciju. Mums ir nesenās pārbaudes spēles skarbā pieredze. Nebūsim favorīti, laika ir maz, tomēr mēģināsim izdomāt, ko likt pretī franču atlētismam.”

Eiropas sieviešu U18 čempionāts

Astotdaļfinālā: Portugāle – Polija 63:81, Serbija – Somija 70:64, Beļģija – Turcija 59:62, Spānija – Čehija 83:57, Ungārija – Itālija 59:53, Slovēnija – Izraēla 84:63, Francija – Lietuva 76:36, Vācija – Latvija 59:72

6. jūlijā ceturtdaļfinālā: Polija – Serbija, Turcija – Spānija, Ungārija – Slovēnija, Francija – Latvija

6. jūlijā par 9./16. vietu: Portugāle – Somija, Beļģija – Čehija, Itālija – Izraēla, Lietuva – Vācija

8. jūlijā: pusfināli

9. jūlijā: finālspēles