U18 juniores: ar uzvaru pār Vāciju nosargāta vieta A divīzijā. Rozītis: “Jāturpina darīt un rezultāts būs”

08.08.2024

Latvijas U18 sieviešu izlase (2006./2007. dzimšanas gads), ceturtdien, 8. augustā, Portugāles pilsētā Matusinju Eiropas U18 čempionāta A divīzijas turnīra mazajā ceturtdaļfinālā par 9./16. vietu pārspēja  Vācijas komandu – 82:73 (20:25, 45:47, 62:51), nodrošinot vietu A divīzijā. Sestdien plkst.22:30 mazajā pusfinālā par 9.-12. vietu spēle ar Turcijas izlasi. Spēļu video un statistikas tiešraides šeit.

Pēc nepārliecinošā snieguma grupas turnīrā – trīs zaudējumi, turklāt trijās spēlēs gūti tikai 149 punkti – U18 izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis bilda, ka komandas spēle nav tik slikta, kā izskatās uz tablo, taču ļoti pieviļ metienu precizitāte no pašu izkārtotām labām pozīcijām. Astotdaļfināla spēlē ar čempionāta favorīti Franciju progress nebija vērojams, toties “būt vai nebūt” spēlē ar Vācijas komandu latvietes beidzot nodemonstrēja savas labākās īpašības.

Pirmajā puslaikā pretinieces gan izcili meta no tālienes (3p, 3/12 – 8/12), tā divreiz panākot septiņu punktu pārsvaru (20:27 – 11. minūtē, 30:37 – 16.), taču abos soda laukumos saimniekoja Latvijas komanda, un Vācijas atrāviens uzreiz tika likvidēts. Pirmajā puslaikā latvietes sameta gandrīz tikpat, cik iepriekš rezultatīvākajās spēlēs visās 40 minūtēs, un arī pēc lielā pārtraukuma turpināja veiksmīgi sameklēt ceļu uz Vācijas komandas grozu. Atšķirībā no pretiniecēm, kuras 2. puslaikā no tālienes trāpīja vien 3/13 (Latvijai 3/15). 31. minūtē tika sasniegts lielākais pārsvars (67:53), ko turpinājumā izdevās nosargāt.

Latvijai pārliecinoša uzvara cīņā pie groziem (52-36), tai skaitā 19 bumbas izcīnot uzbrukumā un gūstot 17 punktus ar atkārtotiem metieniem. Divpunktnieki 25/50 – 12/36 (punkti no soda laukuma 46-22), soda metieni 14/18 – 16/25.

Anna Liepiņa guva 23 punktus un izcīnīja 16 bumbas, Evelīna Otto 17+11 atl., Estere Petrus 14, Madara Šmite 6+9 piesp., + 7 atl.

Latvijas U18 sieviešu izlases galvenais treneris Rūdolfs Rozītis:

“Čempionāta sākumā piedzīvotās neveiksmes rosināja zināmas šaubas par iepriekš veiktā darba efektivitāti un provocēja domāt, ko strauji mainīt. Tomēr tādam noskaņojumam  neļāvāmies. Bija svarīgi palikt uzticīgiem saviem spēles principiem, kā arī saglabāt ticību sev. Tam, ka uzbrukumā neveiksmes neturpināsies mūžīgi. Tam, ka jāturpina darīt sarunātās lietas un rezultāts agri vai vēlu būs.

Pirms spēles ar Vācijas komandu akcentējām cīņu par atlēkušajām bumbām, kas nesen mums sagādāja lielas problēmas pārbaudes spēlēs. Savukārt aizsardzībā vajadzēja ierobežot viņu līderes, kuras labi papildina viena otru. Pirmajā puslaikā spēles plāna un tā izpildes efektivitāti ietekmēja vāciešu izcilā precizitāte tālmetienos, kas iepriekš ne tuvu nebija viņu stiprākais ierocis. Trāpīja gan snaiperes, gan meitenes, kas metušas ar15% precizitāti. Tomēr pat pretinieču izrāvieni līdz 7 punktu pārsvaram neradīja paniku, jo bija skaidrs, ka visu spēli viņas tā nemetīs.

Patiešām, otrajā puslaikā Vācijas jauda acīmredzami saruka, kamēr mums izdevās līdz šim labākā spēle turnīrā. Lieliski nospēlēja visas četras līderes (Madara Šmite, Estere Petrus, Anna Liepiņa un Evelīna Otto). Labi izdevās nogādāt bumbu soda laukumā, kas iepriekšējos mačos neizdevās. Mūsu spēlētājas bija fiziski svaigākas. Pārliecinoši uzvarējām cīņā par atlēkušajām bumbām.

Pēc uzvaras bija milzīgs atvieglojums, meitenēm – prieka asaras, bet visiem mazliet žēl, ka tik labi neizdevās čempionātu sākt. Varējām būt augstāk, kur tagad ir Somija un Izraēla. Izteikti pārākas ir tikai divas komandas – Spānija un Francija. Bet arī tagad čempionāts vēl nav beidzies, un centīsimies uzvarēt pēdējās divās spēlēs.”

Eiropas U18 sieviešu čempionāts (2006./2007. dzimšanas gads)

Astotdaļfinālā (7. augustā): Spānija – Luksemburga 91:52, Itālija – Ungārija 66:67, Somija – Slovēnija 69:59, Polija – Serbija 57:71, Turcija – Izraēla 71:80, Portugāle – Horvātija 63:56, Francija – Latvija 89:39, Beļģija – Vācija 69:64

Ceturtdaļfinālā (8. augustā): Spānija – Ungārija 95:46, Somija – Serbija 70:76, Izraēla – Portugāle 68:64, Francija – Beļģija 87:48

Ceturtdaļfinālā par 9./16. vietu (8. augustā): Luksemburga – Itālija 53:77, Slovēnija – Polija 57:66, Turcija – Horvātija 81:73, Latvija – Vācija 82:73.

Pusfinālā (10. augustā): Spānija – Serbija, Izraēla – Francija.

Par 5./8. vietu: Ungārija – Somija, Portugāle – Beļģija. Par 9./12. vietu: Itālija – Polija, Turcija – Latvija. Par 13./16. vietu: Luksemburga – Slovēnija, Horvātija – Vācija

A grupa LAT ESP SLO TUR U-Z V
Latvija xxx 44:79 54:62 51:60 0-3 4
Spānija 79:44 xxx 74:38 73:63 3-0 1
Slovēnija 62:54 38:74 xxx 52:67 1-2 3
Turcija 60:51 63:73 67:52 xxx 2-1 2

B grupa: Somija – Izraēla 89:79, Francija – Luksemburga 84:32, Luksemburga – Somija 63:89, Izraēla – Francija 43:73, Luksemburga – Izraēla 61:95, Somija – Francija 55:93. Tabula: Francija 3-0, Somija 2-1, Izraēla 1-2, Luksemburga 0-3

C grupa: Vācija – Serbija 72:64, Itālija – Portugāle 49:68, Serbija – Itālija 66:68, Portugāle – Vācija 69:55, Vācija – Itālija 47:74, Portugāle – Serbija 68:60. Tabula: Portugāle 3-0, Itālija 2-1, Vācija 1-2, Serbija 0-3.

D grupa: Polija – Beļģija 64:58, Ungārija – Horvātija 63:40, Horvātija – Polija 75:70, Beļģija – Ungārija 60:55, Horvātija – Beļģija 64:67, Polija – Ungārija 63:49. Tabula: , Polija 2-1, Beļģija 2-1, Ungārija 2-1, Horvātija 1-2.