Baltijas jūras kauss: juniorēm otrā vieta

12.12.2023

Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā Latvijas U18 sieviešu izlase trijās spēlēs izcīnīja divas uzvaras un noslēguma tabulā ieņēma otro vietu. Vasarā Eiropas čempionātā A divīzijā spēlēs Latvijas un Somijas komandas.

Latvija – Somija 68:76 (14:13, 33:34, 52:59)

Juniores pirmajā puslaikā lielākoties bija vadībā (14. minūtē – 28:21), bet spēles turpinājumā Somijas komandas agresīvā aizsardzība sagādāja lielas problēmas latviešu uzbrukumam.

Visā spēlē Latvijas komandai vairāk kļūdu (28-19) un mazliet sliktāka metienu precizitāte: 2p. 15/39 – 19/45, 3p. 6/21 – 7/21.

Annija Brence guva 21 punktu, Krista Lukaševiča 10.

Latvija – Zviedrija 78:50 (25:18, 40:26, 67:38)

Pēc līdzvērtīgā cīņā aizvadītām piecām minūtēm Latvijas juniores pārņēma iniciatīvu un pakāpeniski palielināja pārsvaru. Uzvara cīņā pie groziem (35-26) un labāka metienu precizitāte (2p. 17/28 – 9/29, 3p. 8/23 – 4/15), tomēr pārāk daudz kļūdu (26-32).

Madara Šmite guva 17 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Anna Liepiņa 12, Estere Petrus 12. Annija Brence 10.

Latvija – Igaunija 100:47 (21:14, 40:32, 72:39)

Otrajā puslaikā Latvijai nospiedošs pārsvars, otrā vieta tika izcīnīta vairāk nekā pārliecinoši.

Vairāk atlēcošo bumbu (56-28), mazāk kļūdu (20-33), laba tālmetienu precizitāte (14/37 – 3/18).

Esterei Petrus 23 punkti, Kitijai Muzikantei 17, Annijai Brencei 14+6 piesp., Madarai Šmitei 11.

Citās spēlēs: Zviedrija – Igaunija 57:45, Somija – Igaunija 96:34, Somija – Zviedrija 79:46.

Noslēguma tabula: Somija 3-0, Latvija 2-1, Zviedrija 1-2, Igaunija 0-3.

Par komandas vērtīgāko spēlētāju atzīta Marta Kaupmane.

Latvijas U18 izlase (juniores; 2006./2007. dzimšanas gads)